fiziom

BEMUTATKOZÁS

AHOL A GYÓGYTORNA TALÁLKOZIK A JÓGÁVAL: FIZIOM

A FIZIOM 2021-ben azzal a céllal jött létre, hogy a pácienseink elegáns, jól felszerelt, barátságos helyen tudjanak önmagukra időt szánni, legyen az preventív célú gyógytorna, sérülést követő rehabilitáció vagy testet-lelket feltöltő jóga.

Óbuda szívében, tömegközlekedéssel jól megközelíthető, csendes mellékutcában találhatnak meg minket pácienseink.


Terapeutáink:

dr. Kárpáti Klaudia: vezető gyógytornász, gyógytornász-fizioterapeuta MSc., sportfizioterapeuta, hatha-, yin- és kismama jóga oktató;

Kántor Sára: gyógytornász, manuálterapeuta;

Kiss Daniella: gyógytornász;

Nagy Rebeka: gyógytornász;

Szaszákné Tőrös Henrietta: gyógytornász, manuálterapeuta;

Tapasztalt szakembereink várják Önt, akik a kezelést megelőzően minden esetben alapos állapotfelmérést végeznek, melynek segítségével felállítják az Ön számára megfelelő kezelési tervet. A terápia minden esetben komplex kezelést jelent, amelyben az Önnek leginkább megfelelő technikák, módszerek (manuális terápiák, gyógytorna) kerülnek alkalmazásra a fennálló problémák lehető leggyorsabb megoldására. Szakembereink életmódbeli tanácsokkal látják el Önt annak érdekében, hogy a terápia során elért eredmény a kezeléseket követően is fenntartható legyen. A terápia holisztikus szemléletben zajlik, azaz a terapeuta figyelembe veszi a páciens testi-lelki-szellemi állapotát, életkörülményeit, a környezetét, azaz mindent, ami hatással van az egyénre.

Szakterületeink: sportrehabilitáció, manuális terápiák, ortopédia, reumatológia, traumatológia, prevenció.

Amennyiben kérdése merülne fel, keressen minket elérhetőségeinken!

fiziom

szolgáltatásaink


Kiemelkedő tudású, tapasztalt szakemberek várják pácienseinket. A mozgásszervi állapotfelmérést követően – a mozgásvizsgálat eredményének megfelelően – személyre szabott rövid- és hosszútávú kezelési terv összeállítása következik. A kezelések során a terapeuta kiemelkedő figyelmet fordít a páciensre, az empátiára épülő páciens-terapeuta viszony a kezeléseken folyamatosan jelen van. Fontos számunkra a holisztikus szemlélet, amely figyelembe veszi a páciens testi-lelki-szellemi állapotát, azaz minden olyan körülményt, amely hatással lehet rá. A részletes állapotfelmérést és mozgásvizsgálatot követően kerülnek alkalmazásra a komplex manuális terápiák és gyógytorna gyakorlatok közül a páciens számára legmegfelelőbbek.

A manuálterápia az ízületi működés helyreállítására irányuló fogások rendszere. A manuálterápiás kezelést minden esetben részletes vizsgálat előzi meg, majd a terapeuta a test megfelelő részén kézzel fejti ki a szükséges erőt, amellyel célja az ízületek mozgékonyságának növelése, kötőszövetek ellazítása és vázizmok mozgásának javítása.

Fascia kezelések: a kötőszövet (más néven fascia) az egész testet burkolja belülről több rétegben és strukturális folytonosságot ad, amikor az izmokat, szerveket veszi körbe. A fájdalom, mozgásterjedelem csökkenés, esetleges neurológiai zavarok a legtöbb esetben érintik a kötőszöveti rendszerünket is. A fascia kezelés fókuszában a teljes kötőszöveti rendszer áll, amelynek egyensúlyba hozásával megfelelő tartás, harmonikus mozgás és fájdalommentes funkció alakítható ki. A kezelés során a terapeuta eszközöket is használhat.

Gyengéd manuális terápia: a kezelés lágy technikákat alkalmaz; az elsődleges probléma feltárásával, az idegrendszer újrahangolásával a test öngyógyító folyamatait indítja be. A kezelés hatására a gyógyulás testi, lelki és szellemi szinten is megjelenik, ezáltal a hatása is tartósabb.

Viszcerális terápia: a a belső szervek kezelését célzó manuális technika, amely a szervezet egyensúlyának helyreállításához járul hozzá. A belső szervek és a többi szervünk között is egyensúlynak kell lennie, hiszen, ha a belső szerv valamilyen okból nem tud elmozdulni a környezetéhez képest, ez a szerv diszharmonikus működéséhez vezethet. A szövetekben kialakuló feszültségek az egész testben végig futó kötőszöveti rendszeren keresztül tovább is terjedhetnek, ezáltal funkcionális károsodáshoz, betegségek kialakulásához is vezethetnek.

Kinesio taping: a tape (tapasz) felhelyezésével a szervezet öngyógyító folyamatai indíthatóak be, amely által növelhető az izomerő, csökkenthető a fájdalom és a gyulladás, stabilizálható vagy tehermentesíthető az adott terület. Kiegészítő terápiaként javasoljuk a szakképzett terapeuta által felhelyezett tapasz alkalmazását.

Medical flossing: a flossingolás gumiszalaggal történő speciális leszorítást jelent, amely az izom és az ízületi panaszok, a regeneráció területén egyaránt hatásos. A problémás képleteket a speciális szalag általi leszorításban átmozgatjuk, majd a szalagot meglazítjuk és újra átmozgatjuk az adott területet. Használatát követően javulhat az adott terület keringése, a mozgást akadályozó letapadások feloldódhatnak és ezáltal a fájdalom is nagymértékben csökkenhet.

McKenzie módszer: a hivatalos elnevezése Mechanikai Diagnózis és Terápia, amely a gerincproblémák speciális vizsgálati és kezelési rendszere és elsősorban önkezelésre tanítja a pácienst. A terapeuta alapos mozgásvizsgálat során különböző speciális testhelyzetek és mozdulatok, mozdulatsorok segítségével meghatározza a fájdalom okát, kiterjedését és változásait, melyek alapján állítható össze a személyre szóló kezelési program. A módszer különböző eredetű gerincproblémák, degeneratív elváltozások, különösen a gerincsérv (porckorongsérv), illetve lumbágós eredetű derékfájdalmak esetén alkalmazható.

Köpöly kezelés: a kezelés során a köpölyben létrejött vákuum a szívó hatással vérbőséget okoz az adott területen. Ennek hatására az adott terület vérkeringése jelentősen javul és pozitív elváltozásokat okoz az adott területhez (reflexzóna) tartozó szervekben is.

Hegkezelés: műtétek során, balesetek következtében, szülés, császármetszés után kialakuló hegek esetében kialakulhatnak összenövések, amelyek mozgásbeszűkülést, fájdalmat okozhatnak. A hegkezelés hatására csökken a fájdalom, javul a keringés, oldódnak a letapadások, ezáltal nő a mozgásterjedelem is.

Funkcionális gyógytorna, funkcionális tréning: a gyakorlatok elsősorban a páciens által végzett hétköznapi mozgások (járás, futás, emelés, stb.) vagy sporttevékenység sérülésmentes végzéséhez járul hozzá. A test egyensúlyát figyelembe véve, az esetleges kompenzációs mechanizmusokat leépítve „tanítja” újra a mozgásokat, ezáltal az idegrendszer már a korrekt mozgásokat tudja beépíteni. A gyakorlatok fokozatosan nehezednek, amelyek minden esetben a páciens erőnléti szintjéhez vannak adaptálva. A cél, hogy a megfelelő gyakorlatokat a páciens az otthonában is végezhesse.

Sportrehabilitáció: a sportbaleset következményeként létrejött sérülések utáni rehabilitációs terápia, melynek célja, hogy a sportoló a megfelelő edzettségi állapotát elérve, minél előbb vissza tudjon térni az aktív sportba.

Schroth terápia: a gerincferdülés (scoliosis), a tartáshibák, és a Scheuermann betegség kezelésében használt módszer, amelynek segítségével a gerincen nem csupán a kétdimenziós, oldalirányú görbület korrigálható, hanem három dimenzióban, a csigolyák csavarodása következtében kialakult bordapúp is kezelhető.

Állkapocs ízületi manuálterápia: a rágóízület struktúrális és funkcionális problémájának komplex kezelése. Az alábbi tünetek esetén lehet szükség az állkapocsízületi manuálterápiára, ha orvosi diagnózis egyéb okokat kizárt: rágáskor, szájnyitáskor tapasztalható pattogás, kattogás, esetleges fájdalom, éjszakai fogcsikorgatás, fogfájás, fejfájás, fülzúgás, szédülés, egyensúlyzavarok.

Mozgásszervi jógaterápia: egy komplex szemléletű mozgásszervi terápiás metódus, mely integrálja a jóga ászanákat, a gyógytornát és a fasciatréninget. A mozgásszervi jógaterápia, azaz a jógapózok terápiás célú felhasználása mozgásszervi panaszok megelőzésére és kezelésére egyaránt hatékony.

Amennyiben bármelyik kezeléssel kapcsolatban kérdése merülne fel, keressen minket elérhetőségeinken!

fiziom

Árak

Állapotfelmérés, valamint komplex manuális és gyógytorna kezelés
(kizárólag első alkalommal)

dr. Kárpáti Klaudia
28 000 Ft/alkalom

Kántor Sára
Kiss Daniella
Szaszákné Tőrös Henrietta
23 000 Ft/alkalom

Komplex manuális kezelés és gyógytorna

dr. Kárpáti Klaudia
20 000 Ft/alkalom

Kántor Sára
Kiss Daniella
Szaszákné Tőrös Henrietta
18 000 Ft/alkalom

fiziom

Rendelési idő

Gyógytorna kezelések időpontjával kapcsolatban keressen minket elérhetőségeinken!

A kezelések időpontjának módosítására és díjmentes lemondására 24 órával a kezelést megelőzően van lehetőség. (Hétfői kezelés esetén a pénteki napon.) 24 órán belüli lemondás esetén, illetve amennyiben a páciens előzetes lemondás nélkül a kezelésen nem jelenik meg a megbeszélt időpontban, úgy a kezelés díjának 100%-a kerül felszámolásra!

Hétfő

08 - 20

Kedd

08 - 20

Szerda

08 - 20

Csütörtök

08 - 20

Péntek

08 - 20

Galéria

"Ha nem repülhetsz, fuss!
Ha nem futhatsz, menj!
Ha nem mehetsz, mássz!
De bárhogy is legyen: mozogj!"

/Martin Luther King jr./

fiziom

tudástár

Az utóbbi időben egyre több páciensnél alkalmazzuk a visceralis terápiát és sokan érdeklődnek is iránta. A visceralis terápiát Jean-Pierre Barral fejlesztette ki, aki a mai napig tanítja ezt a módszert.

Ahhoz, hogy a kezelés hátterét megértsük, néhány anatómiai alapfogalmat tisztáznunk kell. A viscera szó zsigereket, azaz a belső szervek összességét jelöli. A visceralis terápia a belső szervek körüli kötőszöveti rendszer manuális vizsgálatával és kezelésével foglalkozik. Lehet, hogy furán hangzik egy gyógytornász tollából a belső szervek kezelése, de a cikk végére ígérem, hogy összeáll a kép: miért kell a belső szervekkel (is) foglalkoznia egy gyógytornásznak.

A belső szerveinket – ahogy az izmainkat, ízületeinek is – körbeveszi egy kötőszövetes hálórendszer, más néven fascia. Ez a rendszer biztosítja a testünk egyes elemeinek, így a belső szerveinknek is, hogy el tudjanak mozdulni egymáshoz képest. Amíg az izomműködésnél érthető a szükséges mozgás, hiszen az általuk létrehozott mozdulat látványos, addig a belső szerveknél nem feltétlen gondolhatunk a mozgás jelentőségére. Pedig a belső szerveinknek – ugyanúgy, mint például a végtagjainknak – szabadon kell tudniuk mozogni ahhoz, hogy megfelelően el tudják látni a feladataikat, csak ezt kevésbé érzékeljük. A belső szerveink minden egyes légvételkor – a rekeszizom működésével összhangban – elmozdulnak, akár több száz méter is megtehetnek egy nap. Mindezt természetesen akkor, ha a „gazdája”, a test is mozgékony, megfelelő minőségű és mennyiségű táplálékot, illetve folyadékot fogyaszt. Ahogy ezt olvassuk, már fel is merülhetett bennünk néhány kérdés, többek között, hogy mit jelent a mozgékony test, hogyan hat a belső szerveinkre a többórás ülés, egy műtéti heg. Ezek mind olyan rizikó faktorok, amelynek következtében az egyes struktúrák összetapadhatnak, nem engedik a szervek szabad mozgását és a testet alkalmazkodásra kényszerítik, így rövidebb-hosszabb időn belül megjelenhetnek a különféle panaszok az életünkben. Sok esetben pedig azért nehéz ezeknek a panaszoknak a kezelése, mert különböző képalkotó-, illetve laborvizsgálatok nem feltétlen mutatnak eltérést.

Azt is érdemes tudni, hogy nem csak a fenti kötőszöveti hálózaton keresztül kapcsolódnak egymással a belső szerveink és a mozgató szervrendszerünk, hanem a beidegzésen keresztül is. Ez azt jelenti, hogy amennyiben a belső szervek környezetében esetlegesen probléma (letapadás) lép fel, úgy az azonos beidegzéssel rendelkező távolabbi ízületben is vezethet ez fájdalomhoz, mozgásbeszűküléshez. Erre jó példa az évek óta visszatérő és mozgásszervi kezelésekre csak átmeneti javulást mutató jobb váll fájdalma, ami a máj környezetének feszességére vezethető vissza. Tehát ha újra és újra megjelelő mozgásszervi panaszok jelentkeznek, amelyre más terápiák nem jelentenek végleges megoldást, akkor mindenképpen gondolni kell a visceralis érintettségre.

A viszcerális kezelés alapos állapotfelméréssel kezdődik, amelynek során a terapeuta részletesen kikérdezi a vizsgált személyt az aktuális és korábbi panaszairól, sérüléseiről, operációiról. Fontos információkat szerez a páciens tartásáról, mozgásáról és szöveti állapotáról, majd ezeket az információkat értékelve kezdi meg a kezelést. A visceralis kezelés finom, lágy technikákkal oldja a szervek kötőszövetének feszességét, segíti a letapadások feloldását, helyreállítja az artériás vérellátást, vénás- és nyirokelfolyást. A kezeléssel hosszú távon javulhat a belső szervek funkciója, keringése, normalizálódhat a szerv mozgása, ezáltal a belső szervi és/vagy mozgásszervi panaszok is megszűnhetnek.

A visceralis terápiát az alábbi panaszok esetén javasoljuk:
  • Belgyógyászati kórképek esetén, pl. gyomor-, bél panaszok, reflux, hasi görcsök, puffadás, étel allergiák, Chron-betegség
  • Nőgyógyászati kórképek esetén, pl. ciszta, mióma, endometriózis, menstruációs panaszok, meddőség
  • Krónikus, bizonytalan eredetű, visszatérő mozgásszervi panaszok, fájdalmak esetén
  • Hasi, mellkasi és kismedencei műtéteket követően
  • Hosszan tartó, immobilitással járó időszakot követően (pl. fekvő betegség)
  • Bármilyen eredetű gyulladásos betegségeket követően
  • Prosztata problémák, lágyéki, gáttáji fájdalom,
  • Bármely olyan belső szervi panasz, amelynek alapos kivizsgálással sem találják az okát

A kezelések általában fekve vagy ülve történnek és a kezelt területet szabaddá kell tenni, amely lehet a szerv környezete vagy tőle távol eső, indirekt kapcsolódási terület is. Általában 4-5 kezelésre van szükség 10-14 nap eltéréssel és az elérhető eredmények átlag 90 %-a teljesül. A kezelés hatását erősíthetjük azzal, hogy mozgásban maradunk, sportolunk, kerüljük a nap során a hosszan tartó ülést, megfelelően táplálkozunk és az előírt napi folyadékmennyiség elfogyasztására is figyelünk, továbbá végezzük a gyógytornász által előírt gyakorlatokat. Hogy a végén elmondhassuk: tényleg örül a májunk (is)…

dr. Kárpáti Klaudia
vezető gyógytornász, gyógytornász MSc, sportfizioterapeuta,
hatha-, yin- és kismama jógaoktató

elérhetőségeink

1035 BUDAPEST,
HUNOR UTCA 24-26.
B. ÉPÜLET FSZT. 1.

A FiziOM gyógytorna rendelő és jógaterem Budapesten, a III. kerület Hunor utca 24-26. szám alatt található. A megadott házszám alatt a B. épületet keresse (a Hunor utcához közelebbi épület)!

Kapucsengő: 0001 OK
(1-es kezelő, jógaterem)
Kapucsengő: 0010 OK
(10-es kezelő)

Az épület bejárata az utcaszinten van, így egy emeletet kell feljönnie, hogy a földszintre érkezzen. Használhatja a liftet vagy a lépcsőházat is, onnan kilépve az üvegajtótól jobbra fogja megtalálni a rendelőt. A rendelő parkolási övezetben található, így 8 órától 18 óráig parkolási díjat (300 Ft/óra) szükséges fizetni.

A parkoláshoz szükséges sms számok az alábbiak:

+36 20 763 0302
+36 30 763 0302
+36 70 763 0302

Kérdése van?

Várjuk üzenetét, hamarosan válaszolunk!


ADATVÉDELEM

Általános adatvédelmi tájékoztató

Érintetti tájékoztató az azonosítással, kapcsolattartással és kommunikációval összefüggő adatkezelésről

Érintetti tájékoztató a FiziOM Gyógytorna Szolgáltató Kft. által vállalt szolgáltatással összefüggő adatkezelésről

Érintetti tájékoztató az elektronikus megfigyelőrendszerrel kapcsolatos adatkezelésről

Érintetti tájékoztató a FiziOM Gyógytorna Szolgáltató Kft. által vállalt szolgáltatás kapcsán kiállított számlával összefüggésben